Czy moja firma musi mieć stronę internetową? · Światwebmasterów

Czy moja firma musi mieć stronę internetową?

baner-na-bloga

Czy moja firma musi mieć stronę internetową?

Odpowiedz jest prosta – TAK! Czy widziałeś poważną firmę na polskim lub zagranicznym rynku bez strony internetowej? Raczej nie … W dzisiejszych czasach jeżeli nie posiadasz strony WWW, to nie istniejesz!

Jakie korzyści?

Posiadając witrynę Twoja firma staje się wiarygodna, co skutkuje większym zaufaniem ze strony klienta. Kreując markę w Internecie masz szanse na pewne zwiększenie zysków oraz zainteresowania Twoim produktem lub usługą. Pozyskanie nowych klientów to najczęstszy powód założenia strony internetowej. Czy wyobrażasz sobie nową firmę, która chce poinformować o swojej obecności w inny sposób niż poprzez umieszczenie jej w Internecie, żeby każdy mógł ją znaleźć i przeczytać o niej? Zakładając działalność z pewnością myślałeś nad reklamą oraz rozbudowaniem marketingu firmy. Właśnie dlatego tworzone są internetowe wizytówki, które sprawniej i szybciej docierają do większego grona odbiorców, w porównaniu do tradycyjnych metod promowania wizerunku firmy. Musisz przede wszystkim dokładnie zaplanować każdy szczegół Twojej przyszłej strony, tak aby:

  • wzbudzała zainteresowanie i zaufanie
  • zatrzymywała klientów na jak najdłużej
  • była najczęściej wybierana spośród konkurencji

Podejmuj decyzje jak prawdziwy przedsiębiorca

Nie myśl o kosztach jakie niesie ze sobą zaprojektowanie i stworzenie strony internetowej. Myśl przyszłościowo i strategicznie! Liczy się przede wszystkim efekt, jaki niesie za sobą rozgłos i niesamowity prestiż wśród potencjalnych klientów. Należy zwrócić głównie uwagę na potrzeby i wymagania przyszłych zleceniodawców. Badania dowodzą, że 4/5 użytkowników najpierw szuka pomocy w Internecie, a dopiero potem zwracają się z prośbą do znajomych o udzielenie odpowiedzi. Jeżeli ktoś pojawia się w nowym mieście i potrzebuje znaleźć strategiczne punkty związane między innymi z turystyką, bardzo często korzysta z Internetu, zamiast pytać się ludzi. Na stronie internetowej możesz umieścić dane kontaktowe, więc jeżeli spełnisz wymagania klienta masz spore prawdopodobieństwo, że skontaktuje się właśnie z Tobą! Zobacz, że drukując ulotki albo wykupując miejsce na fizyczną reklamę opłaty są kosmiczne, a zwłaszcza w wielkich miastach, gdzie istnieją zdecydowanie większe szansę na zdobycie popularności. Koszta tradycyjnych metod można śmiało porównać z zaprojektowaniem i stworzeniem profesjonalnego sklepu internetowego, który może zawierać nawet do 1000 artykułów. Ponadto tworząc stronę płacisz tylko raz! Czy to wystarczająco dużo powodów by Twoja firma miała stronę internetową?

Czy moja firma musi mieć stronę internetową?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *