Jak wybrać dobrą agencję pozycjonerską (SEO) ? · Światwebmasterów

Jak wybrać dobrą agencję pozycjonerską (SEO) ?

baner z napisem jak wybrac dobra agencje seo
Wiele firm, przedsiębiorców oraz osób fizycznych chce być w TOP 3 dla zapytań na frazy/słowa kluczowe opisujące ich ofertę: usługi, produkty czy i inne.
Jest to nie lada wyzwanie. Firm, które mogą zbudować Twoją wiarygodność w Internecie jest mnóstwo. Każda z tych firm uważa, że ich sposoby są najlepsze i to właśnie oni wzniosą Cię na wyżyny – ale już na samym początku obleje Cię kubłem zimnej wody.

Nie ma złotego środka na wyszukiwarki takie jak : Google, Bing czy Yahoo i żadna firma nie może Ci zaoferować wyniku w określonym czasie. Algorytmy wyszukiwarek są tak złożone oraz tak często się zmieniają, że nikt nie jest w stanie wychwycić tych zmian. Owszem są stałe niezmienne sposoby np. budowanie zaplecza linków – ale i tu jest pies pogrzebany, ponieważ samo dodawanie wpisów do katalogów tematycznych, katalogów lokalnych czy też forów internetowych nic Ci nie da – trzeba jeszcze wiedzieć jak to robić – czym kierować się wybierając katalog, jaką treść tam włożyć oraz wiele wiele innych czynników.

Zmiany na rynku IT – skąd taki pomysł?

Ostatnio na rynku IT pojawiły się oferty płatności za efekt. Zadajmy sobie pytanie czy takie oferty są zdrowe dla mojego przedsiębiorstwa? I tu też chciałbym Cię wyprowadzić z błędu, ponieważ budowanie zaufania w oczach wyszukiwarek to bardzo złożony oraz długi proces. Samo pozycjonowanie jest procesem sztucznym mimo, że efektem jest pozycja w wynikach organicznych. Musisz wiedzieć jedno pozycjonować strony internetowe można na dwa sposoby:
szybko, a krótkotrwale,
– długo, a efektywnie i z zyskiem dla Ciebie.

Szanujmy swoją prace!

Nikt, kto robi to dobrze nie pozwoli sobie na darmową pracę( szanujmy się), a co gorsze na inwestowanie w Ciebie i Twoją firmę (wykupując płatne miejsca w katalogach, wyróżnione wpisy, oraz pracę swoich pracowników). Ludzie na świecie są różny – firmy upadają – skąd taka firma może wiedzieć czy jej zapłacisz lub będziesz w stanie zapłacić za 2-3 miesiące gdy osiągniecie upragniony cel. Absurd!

O czym pamiętać?

Wybierając firmę pozycjonerską dokładnie czytaj ich ofertę – jakie działania wdrożą, co mogą Ci zaoferować:
– czy zoptymalizują Twoje stronę pod kątem wybranych słów kluczowych
– czy poprawią wydajność ładowania się witryny
– czy usuną błędy w kodzie źródłowym strony
Dodatkowo musisz mieć świadomość o możliwości sprawdzania Twoich wyników. Dobre firmy pozycjonerskie przysyłają comiesięczne raporty wyników z poszczególnych dni – jak wyglądała pozycja, kiedy były spadki, kiedy wzloty. Listę pozyskanych linków na dany miesiąc oraz zestawienie dla fraz lokalnych oraz planowane działania na najbliższy miesiąc.

Uwaga !

Nie bój się podpisania umowy – gdzie firma zabezpiecza się karą umowną od odstąpienia od powyższej umowy w wybranym okresie czasu – to tylko świadczy o ich rzetelności oraz profesjonalizmie.

Jak wybrać dobrą agencję pozycjonerską (SEO) ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *